AQUABODYWORK - Vodní masáž

AQUABODYWORK (Aquahealing) je jemná práce s tělem, myslí a emocemi ve vodě. 

Metoda, založená na jemných masážních a pohybových technikách ve vodě, v bazénu, termální vodě nebo v teplém moři s prvky shiatsu, cranio a delfíních pohybů.
Voda má teplotu 34°C. Tato teplota zaručí na fyzické úrovni uvolnění svalů a kloubů, zvýší rozsah pohyblivosti kloubů a protažení svalů.
Na energetické a emoční úrovni pomůže jemně uvolnit různé blokády uložené v podvědomí či přepsat uložené a nezpracované vzpomínky např. z prenatálního období do harmonického stavu tak, jak klient právě potřebuje.
Tyto uložené blokády mohou po delší době na fyzické úrovni způsobit různá psychosomatická onemocnění, např. nejčastěji bolesti páteře či jiných částí těla, hučení v uších, bolesti hlavy (migrény), menstruační bolesti, gynekologické potíže apod.

Jeho rozsah může být jen od příjemného protažení a masáže až k hlubokým zážitkům v poznávání vlastního vnímání těla nebo k vodnímu léčivému tanci.
Celý proces je obohacen vědomě zvolenou hudbou (relaxační i taneční).

VODA
Voda je nositelkou informací, pomáhá nám vyplavit informace uložené v buněčné paměti.
Jsme z 70% tvořeni vodou, voda v našem těle zastupuje emoce. Pohyb ve vodě do všech směrů – ve všech 3 osách a ve stavu beztíže, masáže a různé techniky Aquabodyworku probouzejí, osvobozují a uvolňují tělo a emoce, zklidňují mysl. A tím, že vše probíhá v teplé vodě, je tato metoda jednou z možností, jak se snadno spojit se svou vnitřní vodou, tj. svými emocemi a nechat jim volný a bezpečný průběh.

ÚČINKY AQUABODYWORKu:
- rozvíjí citlivost k vlastnímu tělu, důvěru v plynutí a přijímání událostí v životě, učí nás hlubší relaxaci, odevzdání se, jemnosti a vnitřnímu klidu
- pomáhá nám jemnou formou uvolnit emoční napětí (snižuje hladinu stresu) a to smíchem, pláčem, vztekem apod.
- dodává pocit znovuzrození
- pomáhá zklidnit a prohlubovat dech
- pomáhá se spojit se svou vnitřní sílou
- dosycuje potřeby dítěte (i vnitřního dítěte) ve vztahu s matkou a otcem
- rozvíjí důvěru např. v mužskou či ženskou energii

Z FYZIOLOGICKÉHO HLEDISKA:
- snižuje únavu a dodává energii
- odstraňuje nespavost
- upravuje trávicí problémy
- bolesti v oblasti páteře a kloubů
- uvolňuje svalové napětí
- upravuje vysoký krevní tlak
- snižuje až odstraňuje bolesti hlavy, hučení v uších

AQUABODYWORK JE URČEN
Všem dospělým i dětem.
Tato metoda je obzvlášť přínosná pro děti, jak zdravé, tak i děti nedonošené, autistické, hyperaktivní, děti, které prošly traumatizujícím porodem či děti, které si potřebují dosytit pocity něhy, mateřské péče a bezpečí či otcovské ochrany a důvěry.

Aquabodywork je vhodný i pro páry partnerské, rodinné (matka a dcera, otec a syn) pro posílení vzájemného vztahu, harmonizaci či uvědomění si současné kvality vztahu.

PRŮBĚH OŠETŘENÍ
Lektor jemně rozpohybuje tělo klienta, aby se uvolnilo a přešlo do fáze relaxace.
Záleží jen na klientovi, do jakých hloubek se půjde a také na důvěře klienta do jaké míry je schopen se uvolnit. Lektor dává procesu volný průběh, naslouchá impulsům těla klienta a dle nich reaguje svými technikami. Proces je svobodný a volný.
Někteří klienti si prožijí příjemnou masáž, jiní se mohou zase dostat blíže ke svým emocím - smíchu, pláči. Nebo se při vodní masáži se může vrátit do prenatálního období nebo stavu podobného létaní, tj. do stavu beztíže.

Vrcholem samotného procesu Aquabodywork je:
- odevzdané plynutí ve vodě, takový tanec těla, kdy dojde ke spontánním pohybům těla a tak k samoléčení. Naladíme se tak na jeho moudrost, jeho řeč - tělo si řekne samo, co potřebuje. Uvolní nepotřebné a dosytí nedostatky. Pohyb je tvořen tělem, nikoliv myslí.
- umění nechat vyplavit pomocí vody a technik vzpomínky, které jsou uložené v podvědomí a nechat je tak navždy odejít, tzv. přepsat informace v buněčné paměti.


AQUABODYWORK je rozdělen do dvou částí. První část se odehrává nad vodou. Lektor naváže tak kontakt s klientem, dostává tolik času, kolik potřebuje. Buduje se tak důvěra mezi klientem a průvodcem (lektorem Aquabodyworku).
Je-li tělo uvolněné a mysl zklidněna, může začít druhá část, která je pod vodou.
Klient dostává na svůj nos kolíček pro ponory a začíná se jemným a postupným zanořováním v rytmu dechu klienta a jeho potřeb. Při této fázi se ukazuje, je-li mysl relaxovaná. S postupným zanořováním přicházejí pokročilejší techniky Aquabodyworku.
S těmito technikami lze jít do větších hloubek a někdy až na dno, dle toho jak je klient připraven a co je jeho záměrem.